Spoznajte skladbu steny
"zelená stavba"

Žiadna záhada, len nekompromisný dôraz na kvalitu a zdravie!

1

Sadrokartonová akustická doska ActivAir (1,2 cm)

Vedeli ste, že až 85 % času trávite v interiéri? Celý deň sa zdržiavate doma, v práci, v škole či v športovom zariadení. Počas tohto času vdychujete veľké množstvo škodlivých látok. Tieto látky sú síce neviditeľné, ale zdravotne nevyhovujúce. Medzi znečisťujúcimi látkami vo vnútornom prostredí vedie formaldehyd. Praxou overené riešenia s Modrou akustickou doskou sú teraz vylepšené aj o špeciálnu úpravu Activ’Air, ktorá má unikátnu schopnosť odstraňovať formaldehyd z vnútorného prostredia. Dokáže ho znížiť až do 70 %, a to až počas obdobia 50 rokov. Okrem vynikajúcich zvukotesných vlastností, vaše akustické steny z dosiek ozdravia ovzdušie v priestore, kde sa najviac zdržiavate.

2

Tepelná izolácia ISOVER AKUPLAT + (5CM)​

Minerálne izolačné dosky zo sklených vlákien s vynikajúcimi zvukovoizolačnými vlastnosťami určené na akustickú izoláciu ľahkých sadrokartónových priečok, zavesených stropov, ľahkých podláh (nezaťažená podlaha – izolácia je vložená medzi nosné trámy) a pod. Izolačné dosky je tiež možné použiť aj ako tepelnú izoláciu obvodových stien budov (systém ľahkých odvetraných fasád), obvodových plášťov halových konštrukcií alebo ľahkých podláh.

3

Nosná drevená konštrukcia KVH 16cm

Moderná drevená konštrukcia potrebuje spoľahlivé normy. Drevo KVH firmy BISCHOFF + SCHÄFER spĺňa najmodernejšie kvalitatívne požiadavky na drevené stavebné materiály vo všetkých bežných rozmeroch, prierezoch a dĺžkach. V záujme rozmerovej stability kladieme veľký dôraz na šetrné sušenie nášho dreva KVH (masívne stavebné drevo) technicky dokonalým a presným spôsobom. Priemyselne vyrábané drevo KVH vďaka svojej stálej kvalite a vysokej nákladovej efektívnosti stále častejšie nahrádza tradičné drevo malých píl.

4

Tepelná izolácia Isover Uniroll plus 16cm

  • súč. tepelnej vodivosti: 0,036 W/m.K,šírka pásu: 1200 mm
  • nízky difúzny odpor – vysoká paropriepustnosť
  • vodoodpudivosť – izolácia je po celom povrchu hydrofobizovaná
  • veľmi dobré akustické vlastnosti z hľadiska zvukovej pohltivosti
  • ekologická a hygienická nezávadnosť
  • v praxi overená dlhodobá životnosť a spoľahlivá funkčnosť

5

Doska OSB3 Egger - so vzduchotesne prelepenými spojmi špecialnou vzduchotesnou páskou (1,5cm)

OSB3 dosky EGGER s označením EUROSTRAND OSB 3 sú trojvrstvové plošne lisované dosky lepené z orientovo sypaných triesok, podľa normy DIN EN 300. Pri lepení sa nepoužíva škodlivý formaldehyd! Veľmi vysoký stupeň orientácie triesok v smere vlákien krycích vrstiev zaručujú najlepšie technické parametre a veľmi dobrú tvarovú stálosť.

6

Drevovláknita izolácia Steico (8-10cm)

Drevovláknitá izolácia prináša do Vášho domu pohodu. Ochrana proti chladu, horúčave a hluku, príjemná vnútorná mikroklíma a vyrovnaná priestorová vlhkosť, ktorú ocenia hlavne alergici. Toto sú výhody na základe ktorých označujeme tieto materiály ako multifunkčné. Každý z nás by sa mal zamyslieť nad tým, že domy si staviame preto aby sme sa v nich cítili dobre, pohodlne a to v zdravom vnútornom prostredí. V priestoroch v ktorých bývame trávime väčšinu času nášho života.

Drevovláknitá doska funguje ako funkčná obálka domu. Nadbytočná vodná para (napr. z varenia, alebo sprchovania) môže unikať von. Týmto sa zabraňuje výskytu plesní, ktoré sú jednak škodlivé pre náš organizmus, ale poškodzujú aj jednotlivé konštrukcie a iné materiály. Zároveň vodeodolné (hydrofóbne) drevovláknité dosky poskytujú účinnú ochranu pred poveternostnými podmienkami. Koncept difúzne otvorenej konštrukcie je najvhodnejší pre zdravie človeka nakoľko nebojuje s prírodou. Funguje princípom vlhký vzduch von a suchý do vnútra. Konštrukcie s použitím parozábran sú často prirovnávané k igelitovému vrecku a k neprirodzenému boju proti prírode. Taktiež prax ukazuje, že máloktorá difúzne uzatvorená stavba má 100 % prevedenie parozábrany.

7

Difúzne otvorený fasadný systém PCI - silikátová omietka

Fasádna silikónová omietka, vyrobená s disperzie na silikónovej báze s obsahom spevňujúcich vlákien, ktoré zabezpečujú omietke dvojnásobne väčšiu pevnosť. Vďaka odperlovaciemu efektu je omietka zvlášť odolná voči znečisteniu. Je vhodná na fasády domov, zatepľovacie systémy, ale aj do interiérov. Je vysoko paropriepustná. Siliónová fasádna omietka sa vyznačuje vysokou priľnavosťou k podkladu, je odolná proti vode, mrazu a agresívnym splodinám v ovzduší. Po vytvrdnutí je umývateľná  aj s vysokotlakovými čistiacimi zariadeniami. Fasádne omietky PCI obsahujú špeciálne odľahčené kamenivo s vynikajúcou spracovateľnosťou, čo zabezpečuje tejto omietke vyššiu výdatnosť cca o 15%, oproti iným výrobkom. 

Nakonfigurujte si Váš dom

Získajte základnú predstavu o Vašom bývaní!

Prečo to skúsiť?

Na to, aby ste dosiahli všetko, čo od Vášho bývania očakávate je dôležitá dobre zvážená konfigurácia. Pomocou nášho sprievodcu pripravíte základné zadanie pre tvorbu cenovej ponuky. Spravíte tak prvý krok k Vášmu budúcemu bývaniu.